Яка олива потрібна Citroen Xantia 1993–2001: допуски, об'єм, антифриз і гальмівна рідина
Оновлено 04.10.2026 · 19 двигунів · дані виробника
Citroen Xantia 1993–2001 — 19 модифікацій двигунів у нашій базі. Для кожної зібрали заводські вимоги до технічних рідин: в'язкість і допуски моторної оливи, об'єм заправки з фільтром, трансмісійну оливу, антифриз і гальмівну рідину. Найчастіше виробник рекомендує в'язкість SAE 5W-40 (17 з 19), але точна вимога залежить від двигуна — дивіться таблицю нижче. Під кожною вимогою — оливи й рідини з нашого складу, що відповідають допуску: їх можна одразу покласти в кошик або замовити в один клік.
SAE 5W-40
PSA B71 2297
4–5.5 л
19 двигунів
75W-80
Олива для кожного двигуна Citroen Xantia
Оберіть свій двигун — відкриється окрема стаття з усіма рідинами, об'ємами й товарами саме для нього.
| Двигун | Код | В'язкість | Допуск | Об'єм, л | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6i | XU5JP (BFZ) | 5W-40 | — | 4.8 | Стаття |
| 1.8i | XU7JP (LFZ) | 5W-40 | — | 4.25 | Стаття |
| 1.8i | XU7JB (LFX) | 5W-40 | — | 4.8 | Стаття |
| 1.8i 16V | XU7JP4 (LFY) | 5W-40 | — | 4.8 | Стаття |
| 1.9 D | XUD9Y (DJZ) | 5W-40 | — | 5 | Стаття |
| 1.9 D | XUD9A (D9B) | 5W-40 | — | 5 | Стаття |
| 1.9 SD | XUD9SD (DHW) | 5W-40 | — | 5.1 | Стаття |
| 1.9 Turbo D | XUD9TF (D8B) | 5W-40 | — | 5.1 | Стаття |
| 1.9 Turbo D | XUD9BTF (DHX) | 5W-40 | — | 5.1 | Стаття |
| 1.9 Turbo D | XUD9TE (DHY) | 5W-40 | — | 5.1 | Стаття |
| 2.0 HDi | DW10TD (RHY) | 5W-30 | PSA B71 2297 | 4.5 | Стаття |
| 2.0 HDi | DW10ATED (RHZ) | 5W-30 | PSA B71 2290 | 4.5 | Стаття |
| 2.0i | XU10J2C (RFX) | 5W-40 | — | 5.2 | Стаття |
| 2.0i 16V | XU10J4D (RFY) | 5W-40 | — | 4.25 | Стаття |
| 2.0i 16V | XU10J4 (RFT) | 5W-40 | — | 4.25 | Стаття |
| 2.0i 16V | XU10J4R (RFV) | 5W-40 | — | 4.25 | Стаття |
| 2.0i Turbo CT | XU10J2TE (RGX) | 5W-40 | — | 4.75 | Стаття |
| 2.1 Turbo D | XUD11BTE (P8C) | 5W-40 | — | 4 | Стаття |
| 3.0i V6 24V | ES9J4 (XFZ) | 5W-40 | — | 5.5 | Стаття |
Моторна олива для Citroen Xantia в наявності
Відповідає вимозі: SAE 5W-40, CCMC G4 або SAE 10W-40, CCMC G4 або SAE 15W-40, CCMC G4… — для двигунів 1.6i, 1.8i, 1.8i 16V, 1.9 SD, 2.0i та ін.. Для інших двигунів — відкрийте статтю свого двигуна в таблиці вище.
Як правильно обрати оливу для Citroen Xantia
У маркуванні SAE 5W-40 перша частина «5W» — зимовий клас: олива забезпечує прокачування й холодний пуск приблизно до −30 °C. Друга цифра «40» — в'язкість при робочій температурі (100 °C): підвищена — краще тримає плівку при навантаженнях і на двигунах з пробігом. Заливати оливу іншої в'язкості, ніж указав виробник, не варто — це впливає на тиск оливи, роботу гідрокомпенсаторів і фазообертачів.
Головне при виборі — не бренд, а допуск виробника на каністрі. Він гарантує, що олива пройшла тести автовиробника саме для цього типу двигуна. Що означають допуски:
- •PSA B71 2290 — допуск Peugeot/Citroën для двигунів із сажовим фільтром (олива low SAPS, зазвичай 5W-30).
- •PSA B71 2296 — допуск Peugeot/Citroën для бензинових і дизельних двигунів з подовженим інтервалом (5W-30/0W-30).
- •PSA B71 2297 — стандартний допуск Peugeot/Citroën для бензинових двигунів (5W-40/10W-40).
- •PSA B71 2300 — старий допуск Peugeot/Citroën для оливи 5W-40/10W-40.
Поради з обслуговування
- —Інтервал заміни в умовах міста (затори, короткі поїздки, холодні пуски) краще скорочувати до 7–10 тис. км, навіть якщо сервісна книжка дозволяє 15–30 тис.
- —Для дизельних версій із сажовим фільтром (DPF) беріть тільки оливу low SAPS (ACEA C1–C5 або відповідний допуск виробника) — звичайна олива з високою зольністю забиває фільтр.
- —Об'єм заміни з фільтром — від 4 л до 5,5 л залежно від двигуна. Після заливання перевірте рівень щупом: він має бути між мітками MIN і MAX.
Часті питання
Скільки оливи заливати в двигун Citroen Xantia?
Від 4 л до 5,5 л з урахуванням фільтра, залежно від двигуна: 1.6i — 4,8 л; 1.8i — 4,25 л; 1.8i 16V — 4,8 л; 1.9 D — 5 л; 1.9 SD — 5,1 л; 1.9 Turbo D — 5,1 л.
Яку оливу заливати в Citroen Xantia?
Виробник рекомендує SAE 5W-40, SAE 5W-30 з допуском PSA B71 2297 / PSA B71 2290. Точна вимога залежить від двигуна — дивіться таблицю на сторінці.
Яка олива в механічну коробку Citroen Xantia?
Трансмісійна олива 75W-80, об'єм заправки близько 1,9 л.
Дані наведені за технічною документацією виробника і мають довідковий характер. Перед покупкою звірте допуск із сервісною книжкою або наклейкою під капотом. Не впевнені? Надішліть VIN у підтримку — підберемо безкоштовно.







